DOI: https://doi.org/10.32347/tit2020.31.0310

Zastosuvannya smart-tehnologij v budivnictvi

Yurij Khlaponin, Oleksandr Syelyukov

Abstract


Слово «смарт» за визначенням є розумний. Ця технологія зародилася в ІТ-індустрії з появою цифрових пристроїв. До цього часу ця технологія вкладалася насамперед в поняття «розумний дім» з цифровими технологіями його керування, що на цей час трансформувалося в складову смарт-технологій: в поняття «інтернет речей» (IoT). Потім смарт-технології поширилися на технології енергозберігаючого житла та його обслуговування.

На сьогодні до цієї технології відносять також технології екологічного та енергозберігаючого будівництва, тобто смарт-технології для будівництва, насамперед, модульного. Причина настільки сильної різниці в трактуваннях поняття смарт-технології – інформаційний вакуум в сфері будівництва і оснащення «розумних» будинків [1]. Таким чином під смарт-технологією в будівництві в будь-якому сенсі розуміють організацію «розумного», тобто здорового, економного та зручного житла людини на всіх етапах його життєвого циклу. Сплеск інтересу до «розумним» домівках і технологій є наслідком глобальної «цифровізації» людського життя. Те, що ще вчора здавалося дивним і незрозумілим, сьогодні служить вірним помічником мільйонам людей по всьому світу. Нові властивості набувають навіть звичні предмети, зокрема, вікна та меблі.


References


Что такое смарт технология, 2020. [Електроний ресурс]. Режим доступу https://techsad.com/aksessuary/chto-takoe-smart-tehnologiya

(дата звернення 14.05.2020).

Енергоефективний будинок: правила будівництва енергозберігаючих коте-джів. [Електронний ресурс]. Режим доступу https://www.maximuscentr.com.ua/enerhoefektyvnyi-budynok (дата звернення: 14.05.2020).

Канестри И., 2013. Отель CitizenM: доступная роскошь. Образ жизни, Вып. 9, 47-51.

Коробкин А., 2015. Отель-конструктор: новое слово в гостиничном строительстве. Современный отель. Вып. 6, 56-58.

Рейтинг розумних міст світу на 2019 рік, 2020. [Електроний ресурс]. Режим дос-тупу https://spilno.org/article/reitynh-rozumnykh-mist-svitu (дата звернення: 14.05.2020).


Refbacks

  • There are currently no refbacks.


Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.